Ověření

Ověření

Krátký návod k vyplnění knížky a průběh ověření.

Odznaky získáváte postupně, nejprve barevný, pak bronzový a tak dále. Pro každou oblast zvlášť, tj. Karpaty, Šumava atd.

Například: můžete získat barevný odznak v Karpatech, barevný a bronzový na Šumavě a v Krušných Horách barevný, bronzový a stříbrný.

Ověření nemusíte dělat hned, jak navštívíte dostatečný počet rozhleden např. pro barevný odznak. Můžete dál sbírat rozhledny a přihlásit se k ověření například až poté, co dosáhnete na bronzový odznak. V tom případě ověříme najednou přiznání barevného a bronzového odznaku, např. pro Krušné Hory nebo Karpaty.

Papírová nebo elektronická knížka?

Ověření může proběhnout jedním z těchto dvou způsobů, tedy na základě:

1. Kontrolního listu (elektronické knížky), pro příslušnou oblast. Jedná se o list v Excelu – po vyplnění nám ho pošlete e-mailem.

nebo 

2. Papírové knížky, kterou si můžete za poplatek pořídit při přihlášení nebo později – vyplníte ji a pošlete nám ji poštou.

Co si mám vybrat – papírovou knížku nebo kontrolní list? Je to na vás – vyberte si, co je pro vás pohodlnější.

Jak vyplnit kontrolní list?

Až budete připravovat ověření vašich úlovků, postupujte podle těchto kroků:

1. krok

a. Najdete objekt na příslušné stránce v kontrolním listu / knížce „Rozhledny Česka“.

b. Seznam objektů, které můžete navštívit, se bude rozšiřovat – jeho aktuální verzi vždy naleznete na stránce SEZNAM.

Upozornění – ověřujeme pouze rozhledny, které JSOU UVEDENÉ V SEZNAMU na našich internetových stránkách. Samozřejmě existují také další vyhlídková místa, některá neméně působivá a krásná, ale naším cílem není vytvořit jejich úplný seznam, protože takových seznamů už existuje celá řada. Zde je seznam rozhleden, za jejichž navštívení můžete získat odznaky. Pokud si myslíte, že by se na našem seznamu měla nacházet rozhledna, která tam zatím není, dejte nám vědět. Jsme otevření a každý návrh zvážíme 🙂

2. krok

Na příslušný řádek zapište datum návštěvy objektu – do sloupce Datum.

3. krok

Podívejte se, jaké potvrzení / důkaz o návštěvě máte. Podle toho, co to je, do sloupce Potvrzení uveďte:

– „fotka“ – pokud máte fotku s rozhlednou nebo její poznatelnou částí, nebo aspoň fotku samotné stavby.

– „GPS“ – pokud máte uloženou stopu GPS svého výletu na rozhlednu nebo z ní.

– „deník“ – pokud máte výlet zdokumentovaný v cestovním deníku, který si vedete.

– „razítko“ – pokud máte razítko z rozhledny v cestovním deníku nebo jinde.

– „známka, nálepka, štítek, jiné potvrzení“ – pokud máte turistickou známku, nálepku, štítek nebo jiný turistický odznak, jehož získání je podmíněné přítomností na daném místě. V tomto poli uveďte název získaného turistického předmětu či potvrzení. Důkazem bude fotografie/sken daného předmětu či potvrzení

4. krok

Ujistěte se, že můžete potvrzení/důkazy – razítka, předměty, stránky cestovních deníků – uvedené v předchozím kroku vyfotografovat nebo naskenovat. Jde o to, abyste nám je mohli poslat, až o ně požádáme.

Poznámka – neposílejte nám všechny fotografie a skeny potvrzení/důkazů, jaké máte. Budeme potřebovat jen některé z nich. Podrobnosti uvádíme v dalších krocích.

Upozornění – budeme od vás požadovat pouze zaslání elektronické verze potvrzení/důkazů. Neposílejte jejich originály! Je to tak jednodušší a především bezpečnější. V dalších krocích nám pošlete pouze jejich elektronické verze a vaše suvenýry tak nemusíte dávat z rukou.

Pokud ještě nejste účastníkem našeho programu, pošlete nám přihlašovací formulář teď.
Naleznete ho zde a po jeho odeslání pokračujte v dalších krocích. 

Jak se přihlásit k ověření?

5. krok

Pokud používáte kontrolní list, pošlete nám ho e-mailem na adresu uvedenou v listu.

Pokud používáte papírovou knížku, pošlete nám svou knížku „Rozhledny Česka“ poštou na adresu:
    Carto Odznaki
    SKR. POCZT.  11
    Belgradzka 42
    02-792 Warszawa, Polsko

6. krok

Když obdržíme vaši zprávu či zásilku, co nejdřív se pustíme do ověření. Čekejte, že se na vás obrátíme s žádostí o zaslání fotek/skenů některých potvrzení/důkazů. Spojíme se s vámi e-mailem na adresu uvedenou v přihlášce do programu. Pokud jste mezitím změnili e-mailovou adresu, napište platnou adresu do listu, který nám posíláte.

7. krok

Po úspěšném ověření se vám spojíme ohledně poplatků, které bude nutné uhradit, a samozřejmě v případě, pokud bychom měli nějaké další otázky.

Poplatky – ověření:
– 150 Kč za každý ověřený odznak
– 120 Kč cena zásilky
Po ověření obdržíte od nás příslušné údaje k platbě.

8. krok

Po uhrazení ověřovacích poplatků vám pošleme doplněný kontrolní list (nebo papírovou knížku) a především vám poštou pošleme získané odznaky.